Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan Beypi A.Ş. 1986 yılında kurulmuştur. Merkezi Bolu'da bulunan şirket, faaliyetlerini tam entegre olarak yürütmektedir. Civciv üretimi, yem üretimi, canlı piliç üretiminin tamamı entegre faaliyeti içinde yeralmaktadır.Şirket ilk kesimhanesini 1987 yılında Bolu - Göynük - Dedeler köyünde kurmuştur. Saatte 2.000 adet piliç kesim kapasitesine sahip olan bu kesimhane daha sonra kapasitesini ikiye katlayarak 4.000 adet piliç
kesime çıkarmıştır. Beypi, daha sonraki yıllarda artan talebi karşılayabilmek için 1992 yılında bütün işlemlerin hijyenik kurallar çerçevesinde yapıldığı yeni bir kesimhane kurmaya karar vermiştir. Bolu'da Ocak 1995'de faaliyete geçen yeni kesimhanenin kapasitesi günde 300.000 adet piliç kesimidir. 2013 yılında ise haftalık 9.000.000 adet piliç kesimi kapasitesine ulaşacak ve yumurta üretimine de başlayacaktır.

Ayrıca, 1997 yılında kurmuş olduğu ileri işleme ünitesi ile fast- food restaurant zincirine sahip Burger King, Arby's ve Domino's Pizza için tavuk ürünlerini üretmeye başlamıştır. Bunun yanı sıra tüketici talepleri doğrultusunda kendi markası ile sunduğu piliç burger, piliç schnitzel, piliç sticks, cordon bleu, piliç nugget, piliç inegöl köfte ve piliç kadınbudu köfte gibi ileri işlenmiş ve pişirilmiş ürünlerin üretimine başlamıştır. Sağlıklı, hijyenik ve modern kuluçkahaneleri, broiler kümesleri, damızlık kümesleri ve kesimhanesi bulunan Beypi, aynı ciddiyet ve gayret ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 2001 Yılı Ocak ayından buyana Likom Gusto ERP Kurumsal Kaynak Planlama Yazılımları ile çalışmaya başlayan Beypi, entegre faaliyetlerini en iyi şekilde gerçekleştirmek, zamandan tasarruf sağlamak, verimini artırmak, hız kazanmak ve maliyetini düşürmek amacıyla halen işleyişini sürdürmektedir. Dolayısı ile sektördeki diğer firmalara göre rekabetçi üstünlük elde etmiş bulunmaktadır.

Beypi A.Ş, 100 kullanıcı ile Likom Gusto ERP Kurumsal Kaynak Planlama Yazılımı'nın

  • Satınalma Yönetimi,
  • Satış/Pazarlama Yönetimi,
  • Stok Yönetimi
  • Genel Muhasebe
  • İnsan Kaynakları Yönetimi,
  • Üretim Planlama ve Maliyet Muhasebesi,
  • Bütçe Yönetimi,
  • Nakit Akım Yönetimi,
  • Sabit Kıymetler Yönetimi modüllerini kullanmaktadır.

Ayrıca Likom Giza İş Zekası Araçları'ndan Likom Giza Olay Yönetimi ve Likom Giza Dinamik İzleme Yazılımları ile Likom Guısto BPM İş Süreçleri Yönetimi Yazılımları Beypi'de 2001 yılından beri aktif olarak kullanılmaktadır.

Likom Gusto Kurumsal İş Uygulamaları Yazılımlarının tüm modüllerinin entegre bir şekilde çalışması ile Beypi'nin üretimden Satış/Pazarlamaya kadar olan tüm iş süreçleriniin doğru, hızlı ve verimli çalışmasını sağlamaktadır.

2001 yılından itibaren Beypi'nin gereksinimleri doğrultusunda Likom Yazılım tarafından özel geliştirilen yazılımlarla e-sipariş, otomatik sevk emri oluşturma, sevkiyat modülünde sevk araçlarının ağırlıklarıyla elde edilen verilerden yola çıkarak irsaliye oluşturma, otomatik faturalandırma, bayi dağıtım zamanının kontrolü ve buna benzer süreçlerin gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmiştir. Otomatik veri toplama sistemiyle üretimin anlık durumu Likom Gusto ERP'de her an izlenebilmektedir.

Likom Gusto BPM İş Süreçleri Yönetimi Yazılımı ile kesimhaneye gelen piliçlerin kesim miktarlarını, fire ve defo durumlarını, giriş kantar ölçümleri ve üretilen ürün bilgileri tek bir süreç halinde izlenebilmektedir.

Sistemde biriken üretim bilgilerinden sevkiyat planı çıkarılmakta ve sevk emirlerinden otomatik irsaliyeler yine Likom Gusto ERP tarafından sağlanmaktadır. Oluşturulan fatura bilgileri bayilere Likom Giza Olay Yönetimi Yazılımı ile gönderilmekte ve bayi yazılımları ile entegre şekilde sistemlerine işlenmektedir.

Likom Gusto ERP ve Likom Gusto BPM; Beypi'de pilicin yumarta halinden paketlenip fabrika kapısından çıkışına kadar tüm süreçleri takip eder. Sevkiyatlar tamamlanıp kamyona yükleme yapıldıktan sonra, kantar üzerine çıkan kamyonun ağırlığı ile Likom Gusto ERP'de hazırlanmış olan irsaliyeler kontrol edilerek yükleme işleminin son onayı Likom Gusto ERP tarafından otomatik verilmektedir.